Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w ŁUKASIEWICZU – Instytucie Nowych Syntez Chemicznych

18 września ŁUKASIEWICZ – Instytut Nowych Syntez Chemicznych gościł w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym Pana Jarosława Gowina, wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem wizyty było spotkanie Ministra z przedstawicielami świata nauki i biznesu oraz samorządu z Puław i Lublina. Rozmowy dotyczyły m.in. skuteczności transferu wiedzy do gospodarki i współpracy nauki z biznesem w celu wzmocnienia innowacyjności i rozwoju polskiej gospodarki.

W swoim wystąpieniu Pan Minister podkreślił, że w instytutach badawczych tkwi potencjał innowacyjny pozwalający na dokonanie przełomu w gospodarce. Zadeklarował, że Ministerstwo Nauki na pewno w następnych latach położy duży nacisk, również finansowy, na rozwój instytutów skupionych w Sieci Badawczej Łukasiewicz. Docenił też dokonania Łukasiewicza – INS i wyraził nadzieję, że inne instytuty wykażą się podobną skutecznością w zdobywaniu środków finansowych.

Dyrektor ŁUKASIEWICZ – INS Janusz Igras podkreślił, że współpraca nauki i biznesu jest koniecznością i służy rozwojowi innowacji w przemyśle.

Materiały

Autorem zdjęć i komunikatu jest SBŁ INS

Podmiot udostępniający informacje:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
informacje wytworzył:
Zespół Informacyjny MNiSW
Informacje wprowadził do bip:
Piotr Zieliński
Data wytworzenia informacji:
2019-09-18
Data udostępnienia w BIP:
2019-11-06
Data ostatniej aktualizacji:
2019-09-18
Utworzenie:
Piotr Zieliński (2019-11-06 08:50:42)
Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików