Technologia jest kobietą, czyli Women in Tech Summit 2019

Ponad 3500 uczestniczek i uczestników z całego świata, 150 prelegentów z 20 krajów, 150 sesji z mentorami ‒ tak  za pomocą  cyfr można określić największe w Europie wydarzenie dla kobiet w nowych technologiach, czyli Perspektywy Women in Tech Summit 2019. W spotkaniu organizowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” wzięli udział: minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, dyrektor generalna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Anna Budzanowska, prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz prezydent i CEO IEEE Jose M.F. Moura.

Polska ‒ miejsce spotkań kobiet w technologiach

Już po raz drugi Warszawa na 2 dni (13‒14 listopada) staje się miejscem spotkań najwybitniejszych kobiet działających w technologiach na całym świecie, miejscem wymiany doświadczeń i inspiracji. – Chcielibyśmy, aby Polska stała się centrum mądrej rozmowy o kobietach i ich niebywałym potencjale w obszarze STEM – podkreśla dr Bianka Siwińska, inicjatorka i dyrektorka Perspektywy Women in Tech Summit. – Żeby to u nas można było spotkać talenty z Europy i Azji Centralnej i zachwycić się ich pięknymi umysłami ‒ dodaje.

Wydarzenie jest znakomitą promocją  Polski jako huba IT i miejsca, gdzie można zdobyć świetne wykształcenie w tej dziedzinie. Dzięki wsparciu udzielonemu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu DIALOG, w warszawskim spotkaniu  mogło wziąć udział ponad 300 utalentowanych studentek i młodych  naukowczyń z Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu, Gruzji i Armenii. ‒ Women in Tech Summit promuje kobiety w IT, badaniach, ekonomii i edukacji. Służy rozwojowi społeczeństwa. Ponadto propaguje takie wartości jak szacunek i tolerancja dla różnorodności. Te wartości są spójne z duchem akademickości i sprawiają, że dzięki nauce i edukacji świat może stać się lepszy. To dlatego to wydarzenie jest takie ważne! – mówiła dr Anna Budzanowska.

Gość specjalny

W konferencji zabierze głos 150 mówców z całego świata: szefów najważniejszych firm technologicznych, wybitnych naukowców, m.in. z Harvardu, Stanfordu i Oxfordu, aktywistów, twórców polityk publicznych oraz startuperów. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sabrina Gonzalez Pasterski, 26-letnia fizyczka z Harvardu, uznawana za jeden z najwybitniejszych umysłów młodego pokolenia i nazywana „nowym Einsteinem”. Jako 14-latka zbudowała jednosilnikowy samolot, jako 15-latka została przyjęta na studia w zakresie fizyki w najbardziej prestiżowej uczelni na świecie ‒ Massachusetts Institute of Technology i ukończyła je z najwyższą w historii średnią. Właśnie obroniła doktorat z fizyki teoretycznej na Harvardzie. W swojej codziennej pracy naukowej zajmuje się najbardziej skomplikowanymi zagadnieniami z tego obszaru, takimi jak czarne dziury, grawitacja kwantowa, czasoprzestrzeń. Jej ambicją jest przedefiniowanie naszej wizji rzeczywistości.

Enigma, warsztaty i najlepsze polskie uczelnie techniczne

Uczestnicy konferencji będą mogli zobaczyć legendarną Enigmę – maszynę szyfrującą, do złamania kodu której przyczynili się wybitnie polscy matematycy. Nie zabraknie warsztatów i prelekcji na temat 5G, sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym, koncepcji internetu rzeczy (ang. Internet of Things) oraz dużych zbiorów danych (ang. Big Data). Będzie można także poznać 50 najlepszych firm działających w obszarze cyberbezpieczeństwa, IT i Tech oraz najlepsze polskie uczelnie techniczne.

Więcej informacji: www.womenintechsummit.pl

Podmiot udostępniający informacje:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
informacje wytworzył:
Zespół Informacyjny MNiSW
Informacje wprowadził do bip:
Piotr Zieliński
Data wytworzenia informacji:
2019-11-13
Data udostępnienia w BIP:
2019-12-03
Data ostatniej aktualizacji:
2019-11-13
Utworzenie:
Piotr Zieliński (2019-12-03 14:22:22)
Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików