Dr Anna Budzanowska podsekretarzem stanu w MNiSW

Dr Anna Budzanowska, która od 2016 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego pełniła funkcję dyrektor generalnej, została dziś powołana na podsekretarza stanu w MNiSW. Nowa wiceminister jest współtwórcą Narodowego Kongresu Nauki oraz cyklu konferencji „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Odpowiadała za projekty strategiczne w ministerstwie oraz przewodniczy pracom zespołu do spraw wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Jest członkiem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta z ramienia MNiSW.

Droga zawodowa

W dotychczasowej karierze wiceminister Budzanowska pełniła funkcję dyrektora ds. współpracy instytucjonalnej w Kancelarii Prezydenta RP, kierowała również Departamentem Sportu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie odpowiadała za przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 r. i w Londynie w 2012 r. W uznaniu za wkład i zaangażowanie w organizację tych przedsięwzięć została wybrana do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Piłki Ręcznej. W 2007 r. roku, jako zastępca dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza, sprawowała nadzór nad realizacją inicjatyw z zakresu dyplomacji kulturalnej, a także uczestniczyła w pracach związanych z planowaniem udziału Polski w EXPO w Saragossie w 2008 r. Była związana z programami Komisji Europejskiej „Kultura 2007‒2013” oraz „Europa dla Obywateli”. W ramach projektu „Europejskie Miasto Kultury ‒ Kraków 2000” koordynowała projekty z zakresu kultury i nauki. We współpracy ze środowiskami studenckimi i organizacjami pozarządowymi kierowała także projektem „Młodzi Kraków 2000”.

Pracę w administracji publicznej łączyła z działalnością akademicką, zdobywając doświadczenie dydaktyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

Kim jest nowa podsekretarz stanu?

Anna Budzanowska posiada stopień naukowy doktora nauk humanistycznych nadany przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskała tytuł Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, Uniwersytetu Gdańskiego i Rotterdam School of Management Erasmus University.

Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na badaniu doktryn politycznych i prawnych oraz systemów ustrojowych, a także na politykach publicznych. Jest specjalistką z zakresu myśli politycznej francuskiej prawicy i stypendystką rządu francuskiego. Bierze czynny udział w krajowych i międzynarodowych kongresach naukowych i grupach badawczych, publikuje swoje prace w specjalistycznych czasopismach naukowych.

Podmiot udostępniający informacje:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
informacje wytworzył:
Zespół Informacyjny MNiSW
Informacje wprowadził do bip:
Piotr Zieliński
Data wytworzenia informacji:
2019-12-10
Data udostępnienia w BIP:
2019-12-24
Data ostatniej aktualizacji:
2019-12-10
Utworzenie:
Piotr Zieliński (2019-12-24 11:08:32)
Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików